Oficjalnie: Arthur zostanie zawodnikiem Juventusu!

29.06.2020

Jedna z najgłośniejszych wymian w letnim oknie transferowym staje się faktem. Barcelona potwierdziła w poniedziałek, iż Arthur będzie reprezentować barwy Juventusu w kolejnym sezonie. Za brazylijskiego pomocnika, zespół z Camp Nou otrzyma 72 miliony euro.

Sporo szumu pojawiło się w związku z tą wymianą. Barcelona od dłuższego czasu poszukiwała klubu, który albo wykupi jednego z zawodników „Dumy Katalonii (mówiło się o Coutinho czy Dembele), albo przeprowadzi wymianę.

Arthur w Juventusie

Przedstawiciele „Starej Damy” wyrazili chęć przeprowadzenia takiej transakcji. Formalnie, oba zespoły wykonają transakcję gotówkową. Barcelona za pośrednictwem swoich mediów poinformowała w poniedziałek, iż Arthur zostanie zawodnikiem Juventusu.

Brazylijczyk dokończy sezon na Camp Nou, a po kampanii 2019/2020 przeniesie się do Turynu. Za 23-latka mistrz Włoch zapłacił 72 miliony euro. Dodatkowo, kwota transferu może wzrosnąć o 10 milionów euro, jeżeli zostaną spełnione bonusy.

Wkrótce Pjanic

Tylko kwestią czasu jest, aż Juventus potwierdził sprowadzenie Pjanica. Media spekulowały, iż Barcelona zapłaci za pomocnika „Starej Damy” dziesięć milionów euro mniej, niż Juventus wydał na Arthura.