Paul Pogba chce zostać w Manchesterze United
03.07.2020

Saga dotycząca przyszłości Paula Pogby już niedługo może mieć swoje zakończenie. Według informacji “ESPN” Francuz ostatecznie zdecydował się pozostać w Manchesterze United. 

Środkowy pomocnik rzekomo zrezygnował z chęci opuszczenia Old Trafford na rzecz gry dla Realu Madryt. Wynika to z bardzo dobrych relacji z menedżerem “Czerwonych Diabłów”, Ole Gunnarem Solskjaerem.

Trudny sezon Pogby

Obecne rozgrywki nie są najbardziej udane dla francuskiego piłkarza. Pogba zagrał jedynie w 12. meczach Manchesteru United, zaliczając łącznie zaledwie 823. minuty. Jest to pokłosiem kontuzji, które nękają mistrza świata z 2018 roku. Pogba trafił do czerwonej części Manchesteru latem 2016 roku za blisko 90 milionów funtów. Jego kontrakt wygasa wraz z końcem czerwca 2021 roku. Wobec informacji “ESPN” istnieje duża szansa, że umowa zostanie przedłużona.

Ścisk w środku pola

Środek pomocy jest w ekipie Solskjaera dosyć mocno obsadzony. Świetne opinie zbiera sprowadzony zimą Bruno Fernandes, a swoją cegiełkę do dobrej dyspozycji zespołu dołożyli także Scott McTominay czy Nemanja Matić. Zdrowy i prezentujący wysoką formę Paul Pogba jest zdecydowanie wartością dodaną w drugiej linii “Czerwonych Diabłów”.