Koniec spekulacji. Xavi Hernandez zostaje w Katarze

05.07.2020

Xavi Hernandez przedłużył kontrakt z Al-Sadd. W ten sposób rozwiane zostały spekulacje o zainteresowaniu ze strony Barcelony.

Przed media przewinęło się mnóstwo nazwisk, które mogłyby od przyszłego sezonu objąć stanowisko menadżera klubu z Camp Nou. Jednym z nich był Xavi, były zawodnik tego klubu. Informację taką podała stacja „beIN SPORTS”.

Przynajmniej przez rok

Jak się okazuje, do takiego ruchu, przynajmniej w najbliższym czasie, nie dojdzie. Hiszpan przedłużył swój kontrakt z Al-Sadd. Poprowadzi katarski zespół przynajmniej do końca sezonu 2020/21. Nie można wykluczyć, że to element umowy z katalońskim klubem i Xavi zostanie trenerem Barcelony dopiero za rok.

Ultimatum Setiena

Trudno się dziwić spekulacjom mówiącym o gorącej posadzie trenera Quique Setiena. Niezadowolenie kibiców tego klubu podzielają sami zawodnicy. Setien może pochwalić się niechlubnym bilansem 11 meczów, w których 4 razy wygrał, 3 razy zremisował oraz 3-krotnie musiał uznać wyższość rywali. W drużynie tego pokroju, walczącej w tym sezonie o mistrzostwo z Realem Madryt, obecne wyniki są nie do przyjęcia. Podobno władze klubu postawiły ultimatum 61-letniemu szkoleniowcowi.