Ultimatum przy transferze Jadona Sancho. Manchester United musi szybko złożyć ofertę

07.07.2020

Jadon Sancho to niekwestionowana gwiazda obecnej piłki nożnej. Obok Kyliana Mbappe wydają się tymi zawodnikami, którzy przejmą schedę po duecie Messi – Ronaldo w kontekście zdobyczy największych nagród. 

Jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w aspekcie zawodników z Bundesligi – Christian Falk podał informację, jakoby włodarze Borussii Dortmund postawili ultimatum, co do transferu swojej gwiazdy. Anglik w ostatnim czasie miał podkreślić chęć opuszczenia niemieckiego klubu na rzecz Manchesteru United, ale transakcja nie będzie prosta do zrealizowania. Szefowie „Czerwonych Diabłów” mają czas wylicytować ofertę tylko do 10 sierpnia.

Sensacyjny powrót

Temat powrotu Sancho na angielskie boiska jest podawany w mediach od kilku miesięcy. Początkowo w grze o podpis utalentowanego zawodnika było więcej zespołów, ale od pewnego czasu pozostał tylko Manchester United. Klub z „Old Trafford” jest na dobrej drodze, aby awansować do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Poza tym ambicje włodarzy cały czas są olbrzymie. Skompletowanie kadry ma pomóc w osiągnięciu najwyższych celów, przede wszystkim w powrocie o walkę na krajowym podwórku.

Rewelacja

Jadon Sancho w tym sezonie Bundesligi pokazał się z kapitalnej strony, strzelając siedemnaście bramek i notując tyle samo asyst. W klasyfikacji kanadyjskiej został wyprzedzony tylko przez Timo Wernera i Roberta Lewandowskiego. Wszystko na to wskazuje, że mogła być to jego ostatnia kampania na niemieckich stadionach.