Grzegorz Lato zdradził na kogo będzie głosować w wyborach prezydenckich? “Będą ze mną jechali jak z Lubańskim”
07.07.2020

Atmosfera wyborów prezydenckich narasta z każdym dniem. Zawsze w tym czasie ciekawą kwestią jest wybór osób z pierwszych stron gazet. Stąd też nieprzypadkowo pytano o to także byłego prezesa PZPN – Grzegorza Latę. 

W rozmowie dla “WP SportoweFakty” przeprowadzonej przez Marka Wawrzynowskiego były król strzelców mistrzostw świata rozmawiał na tematy polityczne. Opowiadał o m.in. swoich odczuciach, co do debaty, rywalizacji dwóch dużych partii. Nie zabrakło pytania o sprawę najistotniejszą, na którą wiele osób mogłoby ostrzec sobie zęby, czyli na kogo w drugiej turze zagłosuje Grzegorz Lato. Na owe pytanie odpowiedział:

O nie, nie powiem panu, bo będą ze mną jechali jak z Włodkiem Lubańskim. W 2015 roku zagłosowałem na Andrzeja Dudę, bo mówił, że będzie prezydentem wszystkich Polaków. Zamiast tego został prezydentem jednego Polaka. Wie pan, czego Polska potrzebuje?

Bolączka

Lato ubolewa także nad faktycznym podziałem Polaków. Nie podoba mu się masa fanatyków, kłócących się braci tylko z powodu innych przekonań, co potwierdził:

Muszę panu powiedzieć, że strasznie się u nas zaroiło od fanatyków. Naród jest podzielony jak nigdy i mnie to bardzo boli. Brat nie rozmawia z bratem, bo mają inne przekonania. To jest chore. My mamy w domu zasadę, że przy stole nie rozmawiamy o polityce i religii. To każdy wie. Dlatego ja chcę, żeby to była moja prywatna sprawa na kogo zagłosuję. Ale co jest ważne to, żeby głosować.

Futbol na emeryturze

Grzegorz Lato od 30 października 2008 roku był prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, pozostając na tym stanowisku przez jedną kadencję, gdyż 4 lata później nie ubiegał się o reelekcje. Od tamtego czasu nie pełnił żadnej znaczącej funkcji w polskim futbolu.