Trzy kluby chętne na pozyskanie Hectora Bellerina. Sevilla, Juventus oraz Inter celują w transfer Hiszpana

09.07.2020

Hector Bellerin po dziewięciu latach gry dla Arsenalu może zmienić barwy klubowe. Piłkarzem „Kanonierów” interesują się kluby hiszpańskie oraz włoskie. 

Według informacji angielskiego „Expressu”, Hiszpan znalazł się na celowniku Sevilli, Juventusu oraz Interu. Bellerin ma ważny kontrakt z klubem z Emirates jeszcze przez trzy lata.

Problemy z kontuzjami

Bellerin w bieżących rozgrywkach zagrał w zaledwie 19. spotkaniach. W początkowej fazie sezonu piłkarz leczył zerwane więzadło krzyżowe. W grudniu natomiast doznał urazu stopy, który wykluczył go z gry na miesiąc. Hiszpan zdołał jednak strzelić ważną bramkę w niezwykle prestiżowym starciu. Trafił bowiem do siatki w derbowym meczu z Chelsea. Jego gol dał Kanonierom remis 2:2.

Trafi do Andaluzji?

Dość nieoczekiwanym kierunkiem dla Bellerina byłoby odejście do Sevilli. Klub z Andaluzji wystawia obecnie na prawej obronie dobrze znanego wszystkim fanom Premier League Jesusa Navasa. Były zawodnik Manchesteru City ma już jednak blisko 35-lat, więc zasadne jest wzmocnienie prawej flanki z myślą o przyszłości. Pytanie, czy Bellerin chciałby przenieść się do Sevilli? Wydaje się, że dużo bardziej kuszące z perspektywy zawodnika byłyby oferty z Juventusu lub Interu.