Policja zatrzymała 12-latka. Powodem rasistowskie wiadomości wysłane do Wilfrieda Zahy

12.07.2020

Wilfried Zaha podzielił się rasistowskimi wiadomościami, które otrzymał na Instagramie. Autorem tych treści był 12-latek. Policja poinformowała już o zatrzymaniu chłopaka.

Do całego zajścia doszło dzień przed meczem Crystal Palace, w którego barwach występuje Wilfried Zaha. Piłkarze „The Eagles” mierzyli się na wyjeździe z Aston Villa (spotkanie ostatecznie skończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0). Wtedy to młody „sympatyk” tej drużyny zaczął obrażać zawodnika.

Niecenzuralne treści

12-latek w swoich wiadomościach napisał m.in „Lepiej nie strzelaj jutro gola czarna piz**. Inaczej przyjdę do twojego domu przebrany za ducha”. Wilfried Zaha podzielił się przykrym doświadczeniem.

Krytyka

Zachowanie młodego „kibica” potępił stanowczo Roy Hodgson – trener Crystal Palace. Takie samo stanowisko zajęła sama liga – Premier League. Dała ona także do zrozumienia, że zgłaszanie takich zachowań daje możliwość szybkiej reakcji oraz podjęcie kroków prawnych stosownych do takiego „występku”. Policja z hrabstwa West Midlands poinformowała o zatrzymaniu chłopaka. Zatrzymany ma 12-lat.