Barcelona: Quique Setién powiadomił o dużym zmęczeniu zespołu

12.07.2020

FC Barcelona wygrała kolejne spotkanie. We wczorajszym meczu okazała się lepsza na wyjeździe od Realu Valladolid (0:1). Podtrzymała tym samym szanse na mistrzostwo Hiszpanii, lecz Katalończycy muszą liczyć na potknięcia Realu Madryt.

Podczas pomeczowej konferencji prasowej Quique Setién opowiedział o nastrojach po meczu i jego odczuciach względem samego spotkania.

– Mogliśmy zakończyć mecz już do przerwy, strzelając dwie lub trzy bramki – powiedział trener.

Trudy sezonu

Nie zabrakło też tematu samego zmęczenia, z jakim muszą sobie radzić piłkarze Barcelony.

– Do tego momentu wszystko wyglądało w porządku, ale pod koniec spotkania drużyna była zmęczona. Wcześniej graliśmy mniej niż 72 godziny temu, a było wtedy naprawdę gorąco i wielu zawodników nie odzyskało świeżości – dodał Setién.

– To nie był problem piłkarski. Rozegraliśmy wiele spotkań, jest duże zmęczenie. Mamy zawodników, którzy mają na swoim koncie wiele minut. To nie był problem z naszą grą – mówił Hiszpan.

Siła lidera

Niewątpliwie najlepszym zawodnikiem FC Barcelony w dalszym ciągu jest Leo Messi. Jest to także jeden z tych piłkarzy, którzy występował we wszystkich spotkaniach po wznowieniu rozgrywek.

– Jestem pewien, że kiedyś odpocznie. Rozmawiałem z nim o tym, ale wynik był cały czas na krawędzi. Gdybyśmy zdobyli więcej bramek w pierwszej połowie, więcej zawodników odpoczywałoby później – powiedział.