Fiorentina zainteresowana Marcusem Thuramem. Miałby być następcą Federico Chiesy

12.07.2020

Według „La Nazionale” zespół Fiorentiny miałby szukać następcy swojego zawodnika – Federico Chiesy. Dziennikarze uważają, że wysoko na liście znajduje się francuski piłkarz – Marcus Thuram. 

Działacze ACF Fiorentiny zdają się być coraz pewniejsi, że w niedalekiej przyszłości zespół opuści ich lider – Federico Chiesa. O ewentualnym kierunku media donosiły już wielokrotnie. Chiesą mają się interesować takie kluby jak Manchester United, Inter Mediolan czy Juventus.

Szukanie następcy

„La Nazionale” informuje, że następcą lidera „Violi” miałby zostać rewelacyjny Francuz z Borussii Mönchengladbach – Marcus Thuram. Skrzydłowy drużyny „Źrebaków” imponuje formą w tym sezonie.  W Bundeslidze w 31 występach zaliczył 10 bramek i 8 asyst. Obok niego najlepszym zawodnikiem swojego zespołu był – Alassane Plea. Ten duet stanowił o sile czwartej drużyny najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech.

Kiepski sezon

Fiorentina zajmuje niskie 13 miejsce w Serie A. Pomimo wielu transferów do klubu, nie potrafili grać na miarę ambicji zespołu. Transfer Thurma mógłby pomóc w ciągłym rozwoju drużyny „Violi”.