Adam Lallana zmieni klub. Zostanie w Premier League?

16.07.2020

Pomocnik Liverpoolu chce zmienić klub w poszukiwaniu regularnej gry. W grę wchodzą 2 opcje pozostania w lidze angielskiej.

Jurgen Klopp w ostatnich miesiącach nie daje wystarczająco dużo szans gry Adamowi Lallanie. Niemiec trzyma się swoich podstawowych zawodników, pozwala sobie na niewielkie rotacje, natomiast nie korzysta z usług Anglika. Jego przyszłość staje się coraz bardziej klarowna.

Zostanie w Premier League?

Zainteresowanie Lallaną zgłaszają takie kluby, jak Brighton & Hove Albion oraz Burnley FC. Wcześniej mówiło się nawet o zakusach ze strony Mikela Artety, który chciałby go rzekomo sprowadzić do Arsenalu, ale temat w mediach ucichł. W sierpniu ofensywnie usposobiony pomocnik odejdzie za darmo.

6 lat w Liverpoolu

32-latek przyszedł na Anfield latem 2014 roku z Southampton, zapłacono za niego wówczas kwotę odstępnego wynoszącą 31 mln euro. W tym sezonie wystąpił w zaledwie 15 spotkaniach Premier League, jego bilans to 1 gol i 1 asysta. W reprezentacji Anglii ma na koncie 34 spotkania i 3 gole. Przez portal „Transfermarkt.de” jest wyceniany na 9,5 mln euro.