Thiago Alcantara dogadany z Liverpoolem. „The Reds” będą w stanie zapłacić kwotę oczekiwaną przez Bayern Monachium?

17.07.2020

Coraz bliżej wyjaśnienia piłkarskiej przyszłości Thiago Alcantary. Według informacji „Bilda”, piłkarz ustalił warunki indywidualnej umowy z Liverpoolem.

Oczywiście to nie przesądza o transferze piłkarza na Anfield. Dogadać muszą się jeszcze kluby, co może jednak nie być takie proste.

Problemem kwota transferowa

Z wielu źródeł słychać informacje o sporych problemach finansowych w klubie z Liverpoolu. Powodem jest rzecz jasna pandemia koronawirusa. To głównie przez zbyt wysoką sumę odstępnego nie doszedł do skutku transfer Timo Wernera. Niewykluczone, że podobnie będzie w przypadku Thiago. Jak podaje „Bild”, Anglicy są w stanie zapłacić za piłkarza, któremu za rok kończy się kontrakt, około 25 milionów euro. Bayern żąda jednak sumy o 15 milionów wyższej.

Siedem lat w Bayernie

Reprezentant Hiszpanii w 2013 roku trafił do Bayernu z Barcelony. Był jednym z pierwszych transferów Pepa Guardioli. Z bawarskim klubem siedmiokrotnie zdobył tytuł mistrza Niemiec. Cztery razy triumfował w krajowym pucharze. Teraz Thiago chciałby poszukać kolejnych wyzwań w nowym klubie.