AS Monaco rozstanie się z trenerem? Robert Moreno na wylocie

18.07.2020

L’Equipe informuje, że Robert Moreno został zwolniony z pełnienia funkcji trenera AS Monaco. Klub nie podał jeszcze oficjalnej informacji. 

O odejściu hiszpańskiego trenera spekulowano w mediach od dłuższego czasu, ponieważ zespół prowadzony przez 42-letniego Hiszpana spisywał się poniżej oczekiwań. W zakończonym przedwcześnie sezonie Ligue 1 Monaco zajęło dziewiątą pozycję, nie dające udziału w następnych rozgrywkach europejskich pucharów.

Nieudana przygoda

Dla Roberta Moreno zespół z Monaco był pierwszym samodzielnie prowadzonym klubem. Jednak nie jest to na pewno udana przygoda, ponieważ w trzynastu spotkaniach, w których był trenerem, osiągnął tylko 1,38 punktu na mecz. Statystyka na pewno chluby Hiszpanowi nie przynosi. Stąd też nieprzypadkowo istnieje możliwość zerwania współpracy. Nie jest znane nazwisko następnego szkoleniowca. Media donosiły, że w gronie kandydatów znajduje się były trener Bayernu Monachium – Niko Kovac.

Ostatni mecz?

Robert Moreno prowadził zespół we wczorajszym meczu z belgijskim Cercle Brugge. Drużyna Monaco wygrała spotkanie 2:0, a swoją szansę otrzymał także Radosław Majecki, który odszedł z Legii Warszawa.

 

typy dnia
kurs 1.85
Girona - Granada
Każda drużyna powyżej 2.5 rzutów rożnych w meczu
TAK
kurs 1.77
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie strzelą gola
TAK
kurs 2.91
Real Madryt - Betis Sewilla
Podwójna szansa Betis
X2