Korona Kielce pokonała ŁKS Łódź w „pierwszoligowym” meczu

18.07.2020

W sobotnim meczu spadkowiczów z ekstraklasy lepsza okazała się być Korona Kielce. ŁKS Łódź nie zdołał postawić się rywalowi.

Ostatnia kolejka tegorocznych rozgrywek ekstraklasy stoi pod znakiem meczów „o pietruszkę”. Jednym z takich spotkań była rywalizacja Korony Kielce z ŁKS-em Łódź, ponieważ już od dłuższego czasu wiadomo, że obie drużyny w przyszłym sezonie zagrają w 1. lidzie. Lepszy okazał się być zespół prowadzony przez Macieja Bartoszka.

Młodzieżowcy z Kielc

Trenerzy obu drużyn wystawili eksperymentalne zestawienia. Wystarczy powiedzieć, że w barwach gospodarzy od pierwszej minuty zagrał 16-letni Radosław Seweryś. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Pierwszą bramkę w 72. minucie zdobył Iwo Kaczmarski po dograniu Daniela Szelągowskiego. W końcówce wynik podwyższył Szelągowski po kapitalnej indywidualnej akcji.

Korona Kielce – ŁKS Łódź 2:0 (0:0)

1:0 Iwo Kaczmarski 72′

2:0 Daniel Szelągowski 89′

Skład Korony: Osobiński, Spychała, Kovacević, Seweryś, Gardawski, Kiełb, Żubrowski, Gnjatić (Kaczmarski 46′), Radin (Sowiński 64′), Cebula (Lisowski 77′), Szelągowski

Skład ŁKS-u: Arndt, Grzesik (Wolski 62′), Dąbrowski, Sobociński (Gracia 71′), Klimczak, Pirulo, Rozwandowicz, Trąbka, Srnić, Ratajczyk, Wróbel (Sekulski 59′)