Juventus złożył ofertę za Duvana Zapatę? Napastnik Atalanty na celowniku Maurizio Sarriego

19.07.2020

Atalanta Bergamo jest jedną z największych rewelacji tego sezonu, biorąc pod uwagę czołowe europejskie ligi. Nic zatem dziwnego, że piłkarze włoskiej drużyny budzą poważne zainteresowanie na rynku transferowym. 

Jedną z wyróżniających się postaci w ekipie Gian Piero Gasperiniego jest Duvan Zapata. Jak donosi „Corriere dello Sport”, Kolumbijczyk może zostać nowym zawodnikiem Juventusu.

Najlepszy czas w karierze

Duvan Zapata trafił do Bergamo latem 2018 roku. Wcześniejsze przygody z włoskimi klubami nie były dla Kolumbijczyka przesadnie udanie. Zapata nie mógł rozwinąć skrzydeł zarówno w Udinese, Napoli jak i w Sampdorii. Dopiero po transferze do Atalanty pokazał, jak wartościowym jest zawodnikiem. W obecnym sezonie strzelił aż 17. bramek. Wynik ten robi jeszcze większe wrażenie, jeśli wspomni się o kontuzji, z którą napastnik zmagał się przez aż dwa miesiące.

Milik nie trafi do Turynu?

Co zatem z transferem Arkadiusza Milika? Oczywiście Zapata znacznie różni się boiskową charakterystyką od polskiego napastnika, lecz nie wiadomo, czy Juventus zdecyduje się na wzmocnienie ataku dwoma zawodnikami. Prawdopodobnie Maurizio Sarri pozyska tylko jednego napastnika.