Derby w finale Pucharu Anglii. Chelsea zwycięża z Manchesterem United

19.07.2020

W niedzielę poznaliśmy drugiego finalistę Pucharu Anglii. Drużyna Chelsea pokonała Manchester United.

Pierwszy półfinał zakończył się niespodziewaną wygraną 2:0 Arsenalu z Manchesterem City. 2-krotnie do siatki trafił Pierre-Emerick Aubameyang. Angielscy kibice będą świadkami derbów Londynu w tegorocznym finale pucharu. Drużyna Franka Lamparda zwyciężyła z zespołem Czerwonych Diabłów w stosunku 3:1. Mecz finałowy jest zaplanowany na 1 sierpnia.

Mecz pod dyktando The Blues

Strzelanie rozpoczął Olivier Giroud w doliczonym czasie pierwszej połowy, asystę zanotował Cesar Azpilicueta. Chwilę po przerwie było już 2:0 po bramce Masona Mounta. W 74. minucie spotkania Harry Maguire po niefortunnej interwencji skierował piłkę do własnej siatki. Gola honorowego dla Manchesteru United strzelił Bruno Fernandes, który w 85. minucie wykorzystał jedenastkę.

Manchester United – Chelsea FC 1:3 (0:1)

0:1 Olivier Giroud 45+11′

0:2 Mason Mount 46′

0:3 Harry Maguire (gol samobójczy) 74′

1:3 Bruno Fernandes (rzut karny) 85′

Manchester: De Gea, Bailly (Martial 45+2′), Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka (Fosu-Mensah 79′), Fred (Pogba 55′), Matić, Williams, Fernandes, James (Greenwood 56′), Rashford (Ighalo 79′)

Chelsea: Caballero, Azpilicueta, Zouma, Rudiger, James, Jorginho, Kovacić (Loftus-Cheek 86′), Alonso, Mount (Pedro 90+1′), Willian (Hudson-Odoi 80′), Giroud (Abraham 80′)