Christian Gytkjaer zawodnikiem AC Monza. Zaskakujący kierunek Duńczyka

22.07.2020

Na niespodziewany transfer zdecydował się jeden z najbardziej wartościowych zawodników ekstraklasy. Dokonał dobrego wyboru?

Po znakomitym sezonie napastnik Lecha Poznań mógł przebierać w ofertach. Mówiło się o zainteresowaniu ze strony klubów angielskiej Championship, 2. Bundesligi, a także Eredivisie.

Zagra w drugiej lidze

Ostatecznie Christian Gytkjaer wybrał ofertę AC Monza. Duńczyk został zaprezentowany jako nowy nabytek Włochów za pośrednictwem klubowych mediów społecznościowych. Po zakończeniu sezonu w Polsce pozostawał bez kontraktu. Klub z Monzy jest beniaminkiem Serie B, czyli tamtejszego 2. poziomu rozgrywkowego. Właścicielem włoskiego zespołu jest Silvio Berlusconi.

Nadzieja na Euro

30-latek zagrał w 34 spotkaniach zakończonego sezonu ekstraklasy, w których strzelił 24 gole i zanotował 2 asysty. Został w ten sposób królem strzelców rozgrywek 2019/20. Jego bilans w duńskiej reprezentacji to 5 bramek w 9 meczach. Priorytetem Gytkjaera jest otrzymanie powołania na nadchodzące mistrzostwa Europy. Portal „Transfermarkt.de” wycenia napastnika na kwotę 2 mln euro.