Edinson Cavani zagra w Premier League? Napastnik może zasilić szeregi beniaminka

23.07.2020

Przez lata wiele czołowych drużyn z Premier League chciało pozyskać Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk w wieku 33. lat ma szansę w końcu zawitać na angielskie boiska. 

Piłkarzem nie jest jednak zainteresowany żaden klub z ligowej czołówki, lecz świeżo upieczony beniaminek. Mowa o Leeds United.

Ambitne plany

O potencjalnych wzmocnieniach w rozmowie ze „Sky Sports Italia” wypowiedział się właściciel klubu, Andrea Radrizzani. Włoski biznesmen potwierdził, że dopóki Cavani jest wolnym zawodnikiem, Leeds będzie starało się przekonać go do gry na Elland Road. Tak doświadczony piłkarz, mający ogromne umiejętności byłby wielkim wzmocnieniem ekipy beniaminka Premier League. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie Marcelo Bielsy na poziomie Championship był Patrick Bamford. 26-letni Anglik na najwyższym poziomie rozgrywkowym rozegrał do tej pory ledwie 27. spotkań, w których strzelił tylko jednego gola.

Bogate CV

Edinson Cavani karierę w Europie rozpoczął w drużynie Palermo, skąd trafił do SSC Napoli. W 2013 roku trafił do Paris Saint-Germain. We francuskim klubie strzelił łącznie aż 200. bramek. Urugwajczyk jest dwukrotnym królem strzelców Ligue 1 (2017, 2018).