Więcej kibiców zasiądzie na trybunach. W życie wchodzą nowe przepisy

24.07.2020

Więcej kibiców będzie mogło oglądać mecze z wysokości trybun. Według Rozporządzenia Rady Ministrów, kibice będą mogli w połowie wypełnić trybuny obiektów piłkarskich. 

Dotychczas na stadionach mogło być zajętych 25% miejsc. Rozporządzenie wejdzie w życie już jutro.

Treść rozporządzenia

Jak czytamy w rozporządzeniu:

[..] na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego seniorów w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej oraz Pucharze Polski lub ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna oraz na stadionach oraz przy wykorzystaniu infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej klasie rozgrywkowej oraz przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie żużlowym organizacja współzawodnictwa sportowego odbywała się tak, aby udostępniono publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności.

Końcówka sezonu z większą liczbą fanów

Teoretycznie możliwe jest rozegranie ostatniej kolejki I oraz II ligi przy w połowie zapełnionych trybunach. Nie wiadomo jednak, czy kluby w tak krótkim czasie zdążą podjąć wszystkie działania, aby zapewnić bezpieczeństwo dwukrotnie większej liczbie kibiców obecnych na meczu.