Asysta Piotra Zielińskiego, zwycięstwo SSC Napoli. Sassuolo okradzione? [WIDEO]

25.07.2020

W ostatnim sobotnim meczu ligi włoskiej zwyciężyła drużyna gospodarzy. Kibice byli świadkami doprawdy niespotykanych wydarzeń.

Rywalizacja SSC Napoli z Sassuolo Calcio zakończyła się rezultatem 2:0 na korzyść zespołu Gennaro Gattuso. Pierwszą bramkę w 8. minucie zdobył Elseid Hysaj, któremu dogrywał Piotr Zieliński. Pomocnik spędził na murawie 79 minut i został zmieniony przez Elifa Elmasa. Również Arkadiusz Milik zagrał od początku w barwach Napoli, w 67. minucie zastąpił go Dries Mertens. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Brazylijczyk Allan.

VAR musiał interweniować

Kontrowersji po meczu nie uniknie Gianluca Aureliano, który był głównym rozjemcą. Drużyna Sassuolo 4-krotnie trafiała do siatki gospodarrzy, natomiast wszystkie gole zostały nieuznane po konsultacjach z VAR. Na chwilę obecną Azzurri zajmują 7. miejsce w tabeli Serie A, natomiast podopieczni podopieczni Roberto De Zerbiego ulokowani są tuż za nimi.

SSC Napoli – Sassuolo Calcio 2:0 (1:0)

1:0 Elseid Hysaj 8′

2:0 Allan 93′

Napoli: Ospina, Di Lorenzo, Manolas (Maksimović 60′), Koulibaly, Hysaj, Lobotka, Zieliński (Elmas 79′), Ruiz (Allan 80′), Callejon (Politano 67′), Insigne, Milik (Mertens 67′)

Sassuolo: Consigli, Muldur (Toljan 46′), Marlon, Ferrari, Rogerio (Manzari 88′), Magnanelli, Locatelli (Kyriakopoulos 83′), Djuricić (Haraslin 83′), Traore (Raspadori 73′), Berardi, Caputo