Andre Onana zmieni barwy klubowe? Może zostać następcą Kepy w Chelsea

27.07.2020

Władze The Blues nie ustają w poszukiwaniu nowego bramkarza. Frank Lampard nie jest zadowolony z obecnej obsady tej pozycji.

Od wielu tygodni mówi się o możliwym odejściu Kepy Arizzabalagi. W grę wchodzi między innymi transfer do Valencii. Warto zaznaczyć, że w niedzielnym meczu Chelsea z Wolverhampton Wanderers między słupkami stanął doświadczony Willy Caballero.

Lampard zdoła przekonać Onanę?

Jednym z głównych kandydatów do bramki klubu ze Stamford Bridge jest Andre Onana z Ajaksu Amsterdam. Sprowadzenie młodego piłkarza może kosztować nawet 30 mln euro. Kameruńczyk pozostaje także w kręgu zainteresowań Bayeru Leverkusen. Peter Bosz, czyli jego były trener, bardzo zabiega o ten transfer. Należy przypuszczać, że Chelsea będzie w stanie zaoferować lepsze warunki finansowe.

Przeszłość w Katalonii

24-latek jest wychowankiem FC Barcelony. Do Holandii trafił w styczniu 2015 roku za kwotę 150 tys. euro. W przedwcześnie zakończonym sezonie Eredivisie Onana wystąpił w 24 spotkaniach, w których 8 razy zachował czyste konto. Jego obecna umowa wiąże go z Ajaksem do końca czerwca 2022 roku.