Legia Warszawa sprowadzi Dario Tadicia? Austriak jest łączony z transferem

29.07.2020

Władze stołecznego klubu nie ustają w poszukiwaniach nowego napastnika. Kolejne nazwisko jest wymieniane w kontekście transferu.

W ostatnich tygodniach w polskich mediach nasiliły się spekulacje na temat możliwych ruchów transferowych Legii Warszawa. Mówiło się, że mistrz Polski jest zainteresowany Harlemem Gnohere i Mario Gavranoviciem. Dyrektor sportowy Radosław Kucharski wykluczył natomiast możliwość sprowadzenia Daniego Alibeca ze względów finansowych.

Poszukiwany napastnik

Według austriackiego portalu „Kleine Zeitung”, w kręgu zainteresowań Legii pozostaje Dario Tadić. Napastnik ostatni czas spędził w TSV Hartberg. Od sierpnia zostanie zawodnikiem z kartą na ręku, ale były klub namawia go do przedłużenia umowy.

Imponujące liczby

30-latek wystąpił łącznie w 32 spotkaniach tamtejszej Bundesligi, w których strzelił 19 goli i zaliczył 5 asyst. W swoim CV ma także takie kluby, jak Austria Wiedeń, Austria Lustenau, czy Wiener Neustadt. W przeszłości był młodzieżowym reprezentantem Austrii. Serwis „Tranfermarkt.de” wycenia Tadicia na kwotę 800 tys. euro.