Nathan Ake trafi do Manchesteru City. Piłkarz Bournemouth bardzo blisko przenosin do nowego klubu

30.07.2020

Jak informuje Kris Temple, Nathan Ake zostanie zawodnikiem Manchesteru City. „The Citizens” zapłacą za obrońcę 41 milionów funtów. 

O transakcji mówiło się już od jakiegoś czasu. To już drugi bardzo prawdopodobny transfer klubu z Etihad. Wczoraj hiszpańskie media mówiły o rychłym ogłoszeniu transferu Ferrana Torresa.

Spadkowicz z Premier League

Nathan Ake przez lata był zawodnikiem Chelsea. W klubie ze Stamford Bridge nigdy tak naprawdę nie przebił się do gry w wyjściowym składzie. W 2017 roku przeszedł za blisko 23 miliony funtów do Bournemouth. Przez lata był pewnym punktem defensywy „Wisienek”. Sezon 2019/20 drużyna Eddiego Howe’a zakończyła spadkiem z Premier League.

Zmiany w defensywie

Pep Guardiola zamierza nieco przemeblować linię obrony przed nadchodzącymi rozgrywkami. Niewykluczone, że z klubem pożegna się Nicolas Otamendi oraz John Stones. Coraz więcej szans od hiszpańskiego menedżera dostaje natomiast 19-letni Eric Garcia. Sprowadzenie Nathana Ake byłoby sygnałem, że Guardiola nie jest zadowolony z dyspozycji swoich środkowych obrońców.