Jesse Lingard odejdzie z Manchesteru United? Piłkarzem interesuje się Newcastle United

30.07.2020

Jesse Lingard może w najbliższej przyszłości opuścić Manchester United. Piłkarz notuje coraz mniej występów w barwach „Czerwonych Diabłów”.

Według angielskich mediów wychowanek klubu z Old Trafford miałby trafić do Newcastle United. Popularne „Sroki” zajęły w minionym sezonie Premier League trzynastą pozycję w tabeli.

Zaledwie jeden gol

Rozgrywki 2019/20 były kiepskie w wykonaniu Lingarda. 27-latek rozegrał w lidze 22. spotkania, w których strzelił tylko jedną bramkę. Co więcej, gol ten padł w 98. minucie meczu ostatniej kolejki, w którym Manchester United pokonał Leicester City 2:0. Od momentu restartu Premier League, Lingard rozegrał zaledwie 41. minut.

Więcej szans na grę

Piłkarz „Czerwonych Diabłów” z pewnością miałby większe szansę na grę w drużynie Newcastle. Ofensywa ekipy prowadzonej przez Steve’a Bruce’a nie prezentowała się najlepiej. Dość powiedzieć, że czołowy strzelec „Srok”, Jonjo Shelvey, strzelił jedynie sześć bramek.