Arsenal zdobywa Puchar Anglii. Pierre-Emerick Aubameyang bohaterem finału [WIDEO]

01.08.2020
Ostatnia aktualizacja 27 czerwca, 2023 o 14:33

Arsenal pokonał Chelsea w finale FA Cup. „Kanonierzy” wygrali spotkanie 2:1 i sięgnęli tym samym po czternasty Puchar Anglii w historii.

Bohaterem meczu został Pierre-Emerick Aubameyang. Napastnik zdobył obie bramki dla Arsenalu.

Przebieg meczu

Wymarzony początek zanotowała drużyna Chelsea. W 5. minucie Olivier Giroud przytomnie odegrał piłkę w polu karnym do Christiana Pulisicia. Ten ograł defensora Arsenalu i z najbliższej odległości pokonał Emiliano Martineza.

Poza utratą gola, problemem Chelsea były kontuzje czołowych zawodników. Boisko z urazami przedwcześnie opuścił Azpilicueta oraz Pulisić.

Drugi cios Arsenal zadał w 67. minucie. Szereg błędów w defensywie Chelsea bezwzględnie wykorzystał Aubameyang, bezlitośnie ogrywając w końcowej fazie akcji Kurta Zoumę.

Arsenal – Chelsea 2:1 (1:1)

0:1 – Christian Pulisić 5′

1:1 – Pierre-Emerick Aubameyang 26′

2:1 – Pierre-Emerick Aubameyang 67′

Arsenal: Martinez – Tierney (90′ Kolasinać), Luiz (88′ Sokratis), Holding, Maitland-Niles, Xhaka, Ceballos, Bellerin, Aubameyang, Lacazette (82′ Nketiah), Pepe

Chelsea: Caballero – James, Azpilicueta (35′ Christensen), Zouma, Rudiger (78′ Hudson-Odoi), Alonso, Kovacić, Jorginho, Mount (79′ Barkley), Pulisić (49′ Pedro), Giroud (78′ Abraham)