Oficjalnie: Ferran Torres zawodnikiem Manchesteru City

04.08.2020

Manchester City pozyskał Ferrana Torresa. Hiszpan podpisał umowę z klubem, która obowiązywać będzie do 30 czerwca 2025 roku. Piłkarz poprzednio reprezentował barwy Valencii. 

„The Citizens” o transferze poinformowali na oficjalnej stronie internetowej klubu. Zawodnik związał się z drużyną pięcioletnią umową.

Wielki talent

Ferran Torres urodził się w 2000 roku. Hiszpan jest wychowankiem Valencii, do której trafił w wieku sześciu lat. Nominalną pozycją zawodnika jest prawe skrzydło. W swoim macierzystym klubem wystąpił w 97 spotkaniach, zdobywając dziewięć bramek oraz notując dwanaście asyst. W ostatnim sezonie nie pojawił się na murawie tylko w czterech meczach rozgrywek La Liga.

Walka w Europie

Bez wątpienia wielkim marzeniem dla sympatyków Manchesteru City jest zdobycie tytułu Ligi Mistrzów. Zawodnicy prowadzeni przez Pepa Guardiolę nie pozostają bez szans. Na początek w rewanżowym spotkaniu podejmą drużynę Realu Madryt. W pierwszym meczu triumfowała ekipa „The Citizens”. Drugi pojedynek odbędzie się siódmego sierpnia o godzinie 21:00.