Boca Juniors: Carlos Tevez z nowym kontraktem

09.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała o tym, że Carlos Tevez przedłużył kontrakt z Boca Juniors. Piłkarz podpisał umowę do 2021 roku.

Piłkarz po raz trzeci został zawodnikiem argentyńskiego klubu w styczniu 2018 roku. Pierwszy raz trafił do Boca Juniors w wieku trzynastu lat. Jak do tej pory łącznie wystąpił w 126 spotkaniach w barwach tego klubu, zdobywając w nich 41 bramek oraz notując 21 asyst. Wraz z tym zespołem sięgnął m.in. pięć razy po Mistrzostwo Argentyny czy też po Copa Libertadores.

Kariera

Argentyńczyk do europejskiego klubu trafił w 2016 roku, odchodząc z zespołu Corinthians. Wtedy nową drużyną Teveza był West Ham. Poźniej zawodnik występował także w Manchesterze United (wypożyczenie), Manchesterze City, Juventusie, Boca Juniors (po raz drugi), SH Shenhua oraz raz jeszcze w zespole z Buenos Aires. Na swoim koncie ma także 73 występy w reprezentacji Argentyny, zdobywając w nich trzynaście bramek.

Sezon

Boca Juniors zostało mistrzem Argentyny w 2020 roku. Dla drużyny z Buenos Aires było to 28 mistrzostwo w historii klubu. Więcej takich tytułów ma tylko River Plate.