Lazio: Klub wycofa się z pozyskania Davida Silvy?
16.08.2020

“La Gazzetta dello Sport” poinformowała o tym, że Lazio wyznaczyło termin na podjęcie decyzji przez Davida Silvę. Jeśli “Rzymianie” nie otrzymają dzisiaj podpisanych dokumentów przez piłkarza, wycofają się z transferu. 

O przenosinach zawodnika do Lazio donoszono w mediach od dłuższego czasu. Jednak nie wszystko wydaje się przesądzone. Według włoskiego dziennika “La Gazetta dello Sport” klub wyznaczył termin, w którym David Silva musi podjąć decyzję.

Koniec przygody

David Silva został zawodnikiem Manchesteru City latem 2010 roku na zasadzie transferu definitywnego z Valencii. Od tamtego czasu w barwach “The Citizens” wystąpił w 436 spotkaniach. Zdobył w nich 77 bramek oraz zanotował 140 asyst. Wraz z klubem m.in. sięgał czterokrotnie po tytuł Premier League. Jednak przygoda hiszpańskiego pomocnika z Manchesterem City dobiegła końca. Po porażce piłkarzy “The Citizens” w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, David Silva został wolnym zawodnikiem.

Lazio powraca do Ligi Mistrzów

Lazio zakończyło sezon włoskiej Serie A na czwartej pozycji. Tym samym “Rzymianie” uzyskali awans do przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Ostatni raz w tych rozgrywkach klub występował w 2007 roku. Trenerem Lazio jest Simone Inzaghi.

FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl