Allan rozchwytywany. Do wyścigu o jego podpis dołączyło Atletico Madryt

16.08.2020

Od dłuższego czasu wiadome jest, że środkowy pomocnik rozgląda się za nowym pracodawcą. Pozostaje kwestia, który kierunek wybierze?

Przed kilkoma miesiącami media obiegła informacja, według której po jednym z meczów SSC Napoli miało dojść do eskalacji konfliktu pomiędzy Allanem i synem prezesa Aurelio De Laurentisa. Oczywiste było, że nie ma on już przyszłości w tym klubie.

Dwie możliwości

W ostatnich tygodniach jego nazwisko było wymieniane głównie w kontekście transferu do Evertonu. Carlo Ancelotti jest zdeterminowany, żeby pozyskać swojego byłego podopiecznego. Dziennik „Marca” informuje, że do wyścigu o podpis Allana dołączyło Atletico Madryt. Mówi się, że transakcja może kosztować stołeczny klub nawet 40 mln euro. W ten sposób Diego Simeone chce przygotować się na możliwość odejścia Thomasa Parteya.

Kontrakt jeszcze przez 3 lata

29-latek w poprzednim sezonie Serie A wystąpił w 23 meczach, w których zdobył 2 bramki i zaliczył 1 asystę. Na swoim koncie ma 8 spotkań w pierwszej reprezentacji Brazylii. Jego obecna umowa wygaśnie z końcem czerwca 2023 roku.