Dziennikarz “Gazety Polskiej” otrzymał roczny zakaz publikacji na temat Zbigniewa Bońka

02.09.2020

Piotr Nisztor opublikował treści sugerujące związki Zbigniewa Bońka ze służbami komunistycznymi oraz nieprawidłowości w piłkarskiej federacji. Prezes PZPN-u skierował sprawę do sądu, a dziennikarz “Gazety Polskiej” otrzymał roczny zakaz publikacji na jego temat.

Artykuły o współpracy Bońka ze służbami

Piotr Nisztor opublikował na łamach “Gazety Polskiej” serię artykułów na temat Zbigniewa Bońka. Wynikało z nich, że prezes PZPN-u dawniej chwalił gen. Wojciecha Jaruzelskiego, a także współpracował z funkcjonariuszem SB, który rozpracowywał działania Jana Pawła II. Poza artykułami, publikował również nagrania na youtubowym kanale “NisztorTV”.

Reakcja prezesa PZPN-u

Na początku sierpnia adwokat reprezentujący Zbigniewa Bońka, Maciej Ślusarek skierował pismo nakazujące zaprzestania naruszania dóbr osobistych prezesa PZPN-u.

Szanowny Panie Prezesie, naprawdę Pan myśli ze pismo mec. Ślusarka mnie zastraszy? Nie jest Pan żadną święta krową, ale szefem największego związku sportowego w PL finansowego przez państwo i spółki kontrolowane przez Skarb Państwa – tak odpowiedział na Twitterze na pismo dziennikarz “Gazety Polskiej”.

Sprawa trafiła do sądu

Zbigniew Boniek postanowił skierować sprawę do sądu. Prezes PZPN-u oczekuje przeprosin oraz wpłaty na cel społeczny w ramach zadośćuczynienia ze strony Piotra Nisztora i “Gazety Polskiej”. W związku z tym, sąd zakazał publikacji dziennikarzowi na temat byłego piłkarza Juventusu.

Dziennikarz wystosował już oświadczenie w tej sprawie. Postanowienie o zakazie określił jako skandaliczne.

Fot. YouTube