Reprezentacja Polski U-19 zremisowała z Niemcami. Bramka zawodnika Lecha Poznań

03.09.2020

Remisem 1:1 zakończył się mecz sparingowy polskiej reprezentacji U-19 przeciwko kadrze Niemiec. Bramkę dla polskiej drużyny zdobył Filip Szymczak.

Mecz przeciwko reprezentacji Niemiec był pierwszym spotkaniem kadry prowadzonej przez Jacka Magierę po przerwie spowodowanej pandemią. Były szkoleniowiec Legii przetestował wielu zawodników, którzy mogliby grać w niższych rocznikach oraz ustawienie 1-3-4-3.

Szybko objęte prowadzenie

Mecz rozpoczął się idealnie dla Polaków. Już w 8.minucie biało-czerwoni objęli prowadzenie, ponieważ rzut karny po faulu na Filipie Marchwińskim wykorzystał Filip Szymczak. Po tej bramce mieliśmy okres zdecydowanej przewagi reprezentacji Niemiec. Trzeba jednak zaznaczyć w tym miejscu, że w pierwszej połowie nasi reprezentanci bardzo mądrze się bronili nie dopuszczając Niemców do zbyt wielu okazji.

Stracona bramka na początku drugiej połowy

Jak dobrze zaczęliśmy pierwszą połowę meczu, tak źle weszliśmy w drugą. W 52. minucie Niemcy doprowadzili do wyrównania za sprawą Mehmeta Can Aydina. Trzeba jednak powiedzieć, że w tej odsłonie meczu Polacy pokazali więcej jakości w ofensywie. Dobre okazje na strzelenie bramki mieli Filip Marchwiński oraz rozgrywający bardzo dobre zawody Kacper Kozłowski. Niemcy również mieli dobre sytuacje – wielokrotnie ratować Polaków musiał bramkarz Kacper Bieszczad, a raz pomogło szczęście, ponieważ piłka trafiła w słupek.

Porażka w karnych

Niezależnie od wyniku obie strony postanowiły po meczu rozegrać konkurs rzutów karnych. W nich lepsi byli Niemcy, którzy wygrali 4:2. Po naszej stronie karne strzelili Aleksander Buksa i Jan Biegański, a jedenastek nie wykorzystali Filip Marchwiński i Hubert Turski.

Polska – Niemcy 1:1 (1:0)
( Filip Szymczak 8-k, Mehmet Can Aydin 52)

Polska: Gerard Bieszczad – Łukasz Bejger, Patryk Peda (85′ Ariel Mosór), Jakub Niewiadomski – Jakub Iskra, Michał Rakoczy (82′ Aleksander Buksa), Jan Biegański, Daniel Szelągowski – Kacper Kozłowski (82′ Adam Ratajczyk) – Filip Szymczak (56′ Hubert Turski), Filip Marchwiński

Niemcy: Noah Atubolu – Christalino Atemona (46′ Jannis Lang), Marton Dardai (46′ Marcel Beifus), Tan-Kenneth Jerico Schmidt (46′ Mehmet Can Aydin) – Eric Martel (46′ Tim Civeja), Tim Lemperle (32′ Ansgar Knauff, 60′ Enrique Pereira), Jan Thielmann (46′ Merlin Roehl, 70′ Abdenego Nankishi), Jonas Michel Dirkner (46′ Christopher Scott), Kerim Calhanoglu (46′ Marvin Obuz) – Emilio Kehrer (46′ Luis Hartwig, 70′ Dennis Borkowski), Paul Nebel (46′ Marco John)