Oficjalnie: Marcel Zylla podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław

08.09.2020

Marcel Zylla do niedawna występujący w rezerwach Bayernu został piłkarzem Śląska Wrocław. 20-latek podpisał z klubem czteroletnią umowę.

Dziesięć lat w Bayernie

Młody piłkarz od dziesiątego roku życia był związany z Bayernem Monachium. Marcel Zylla przeszedł kolejne kategorie wiekowe niemieckiego klubu, dochodząc do rezerw. W poprzednim sezonie rozegrał w drugim zespole Bawarczyków 13 spotkań, zdobywając trzy bramki w 3. Bundeslidze.

Kontrakt 20-latka wygasł z końcem ubiegłego sezonu i od tamtej pory był wolnym zawodnikiem. Marcel Zylla był łączony wcześniej z polskimi klubami – w ubiegłym roku mówiło się choćby o tym, że piłkarz znalazł się na celowniku Legii Warszawa.

Czas na nowe wyzwanie

Ostatecznie ofensywny pomocnik podpisał czteroletni kontrakt ze Śląskiem Wrocław.

–  Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do klubu z takimi ambicjami jak Śląsk Wrocław i już nie mogę doczekać się pierwszego meczu na tym pięknym stadionie – powiedział piłkarz dla mediów klubowych po podpisaniu umowy.

Śląsk wykazuje aktywność na rynku transferowym

Zylla jest już siódmym transferem wrocławskiego klubu w letnim oknie transferowym. Wcześniej do Śląska dołączyli: Waldemar Sobota, Mateusz Praszelik, Rafał Makowski, Fabian Piasecki, Patryk Janasik i Michał Szromnik.

fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl