Dobra wiadomość dla kibiców Arki. Fabian Serrarens odszedł z klubu

09.09.2020

Fabian Serrarens nie jest już piłkarzem Arki Gdynia. 29-letni Holender wrócił do ojczyzny i w przyszłym sezonie będzie grał w Rodzie Kerkrade, występującej na drugim poziomie rozgrywkowym.

Miał potencjał na hit transferowy?

Gdy w lipcu ubiegłego roku Fabian Serrarens podpisał kontrakt z Arką, ten ruch wydawał się obiecujący. Piłkarz miał za sobą sezon w Eredivisie w barwach De Graafschap, w barwach którego wystąpił w 27 meczach, zdobywając siedem goli. Choć liczba bramek nie zachwyca, warto zwrócić uwagę na to, że był najlepszym strzelcem zespołu.

Niewypał pod każdym względem

Można jednak stwierdzić, że Fabian Serrans okazał się transferowym niewypałem. Piłkarz wystąpił w barwach Arki w 19 ligowych spotkaniach, w których zaliczył trzy asysty, nie zdobywając żadnego gola. Jak widać, wysoka płaca (60 tysięcy złotych miesięcznie) nie miała odzwierciedlenia w statystykach. Dlatego z czasem forma budziła nie tylko krytykę, ale i oburzenie kibiców Arki. Piłkarz nie bez powodu był uważany za jednego z winnych spadku zespołu z Gdyni.

Odejście było przesądzone

W tym sezonie Holender nie zagrał w 1. Lidze, gdyż mówiło się od samego początku o jego odejściu. Ostatecznie piłkarz podpisał roczny kontrakt, z opcją przedłużenia o rok, z Rodą Kerkrade.