Mohammad Awwad na testach medycznych w Lechu. To nie koniec wzmocnień?

09.09.2020

Mohammad Awwad obecnie przebywa na testach medycznych w Lechu Poznań, jednak klub planuje kolejne wzmocnienia. W rozmowie dla “Głosu Wielkopolskiego” Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy klubu, zapowiedział przynajmniej trzy przyszłe transfery.

Pracowite okno transferowe Lecha

“Kolejorz” w letnim oknie transferowych dokonał jak na razie pięciu wzmocnień. Do zespołu dołączyli Mikael Ishak, Jan Sykora, Alan Czerwiński, Filip Bednarek, a także na zasadzie wypożyczenia Marko Malenica.

W zespole jest jednak jeszcze kilku luk – po odejściu Roberta Gumnego jedynym nominalnym prawym obrońcą Lecha jest Alan Czerwiński. Poza tym drużyna Dariusza Żurawia wymaga wzmocnień w ataku. W tej chwili na pozycji napastnika w barwach “Kolejorza” mogą grać Mikael Ishak i Filip Szymański. Powyższa dwójka może jednak nie wystarczyć, jeśli Lechici planują grać na kilku frontach.

Trzy transfery w drodze

W rozmowie dla “Głosu Wielkopolskiego” Tomasz Rząsa zapowiedział, że Lech Poznań nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii transferów.

Pracujemy nad kilkoma transferami. Liczymy, że do końca okienka przeprowadzimy jeszcze trzy. Na 100 proc. ściągniemy jeszcze jednego napastnika, który ma rywalizować z Mikaelem Ishakiem i Filipem Szymczakiem. Kadra będzie jeszcze szersza i wzmocniona – powiedział dyrektor sportowy Lecha dla “Głosu Wielkopolskiego”.

Mohammad Awwad już na testach

Już wiadomo, że tym napastnikiem będzie piłkarz Maccabi Hajta, Mohammad Awwad, któy przebywa w klubie na testach medycznych. Tomasz Rząsa nie zdradził jednak, jakie inne pozycje planuje wzmocnić Lech Poznań. Wiele wskazuje na to, że do klubu dojdą nowi piłkarze na obronę, a także nowy defensywny pomocnik.

Fot. lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka