Oficjalnie: Joel Valencia piłkarzem Legii Warszawa

16.09.2020

Joel Valencia szóstym wzmocnieniem Legii Warszawa w letnim oknie transferowym. Ekwadorczyk trafił do klubu na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Był gwiazdą ekstraklasy

25-letni skrzydłowy nie jest anonimową postacią dla fanów ekstraklasy. W latach 2017-2019 Joel Valencia występował bowiem w Piaście Gliwice. W najwyższej lidze piłkarz rozegrał 59 meczów, w których zdobył dziewięć goli i zaliczył sześć asyst. Był kluczową postacią zespołu, który w 2019 roku sięgnął po mistrzostwo Polski, otrzymując nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu.

Nie wywalczył miejsca w składzie zespołu Championship

Rok temu Joel Valencia zmienił jednak otoczenie, zasilając za dwa miliony euro angielski Brentford. Piłkarz nie wywalczył tam stałego miejsca w pierwszym składzie. Zanotował 24 występy, w których zdobył jednego gola, aczkolwiek zazwyczaj wchodził na plac gry w ostatnich minutach.

Transfer przez jakiś czas wisiał w powietrzu

O możliwym transferze Joela Valencii było już głośno na początku okna transferowego. Wówczas dziennikarz Canal+ Sport Krzysztof Marciniak wstawił na Twitterze zdjęcie z Ekwadorczykiem w Warszawie, co wywołało falę domysłów.

Jak się okazało, zainteresowanie Legii byłym piłkarzem Piasta nie było tylko plotką. Joel Valencia został bowiem wypożyczony do stołecznego klubu. Wydaje się, że obie strony zyskają na tej transakcji – Ekwadorczy wróci do rytmu meczowego, natomiast Legioniści zyskali poważne wzmocnienie strefy ofensywnej.