Ousmane Dembele wraca do gry po blisko dziesięciu miesiącach!

12.09.2020

Ousmane Dembele może wystąpić w meczu po raz pierwszy od 290 dni. Francuz prawdopodobnie pojawi się na boisku w sparingu przeciwko Gimnasticowi Tarragona.

Z 10 tygodni zrobiło się 10 miesięcy

Po raz ostatni mogliśmy zobaczyć 23-latka w akcji jeszcze 26 listopada ubiegłego roku. Wówczas Barcelona grała w ramach Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund. Francuz musiał opuścić boisko w 26. minucie z powodu urazu. Okazało się, że piłkarz uszkodził mięsień dwugłowy uda, przez co miał być wyłączony z gry na przynajmniej 10 tygodni.

Przerwa Francuza od futbolu trwała jednak dłużej. W lutym piłkarz wznowił treningi, aczkolwiek zerwał ścięgno udowe w prawej nodze. To oznaczało, że Ousmane Dembele musi poddać się operacji i czeka go kolejna, jeszcze dłuższa przerwa.

Dembele pozostanie w Barcelonie

Pierwszym meczem piłkarza po powrocie będzie sobotni sparing Barcelony z Gimnastikiem Tarragona. Tym samym Ousmane Dembele wróci do gry po 290 dniach.

Jeszcze niedawno mówiło się o tym, że Francuz opuści “Blaugranę”. Wszystko wskazuje jednak na to, że 23-latek pozostanie w stolicy Katalonii na przyszły sezon. Wpływ na to mogły mieć oczekiwania Barcelony za transfer zawodnika. Klub chciałby bowiem odzyskać choć połowę ze 130 milionów wydanych za Dembele w 2017 roku.