Edinson Cavani został… tancerzem baletowym

12.09.2020

Edinson Cavani obecnie pozostaje bez klubu, dlatego znajduje czas na inne aktywności. Piłkarz zaangażował się w promocję baletu mężczyzn w Urugwaju.

Nie grał od marca

Z końcem czerwca wygasła umowa Urugwajczyka z Paris Saint-Germain i od tamtej pory jest wolnym piłkarzem. Mówiło się o różnych możliwych kierunkach dla niego. Według różnych doniesień zainteresowanie piłkarzem przejawiały m.in. Inter, Atletico Madryt czy Benfica. Na razie jednak 33-latek pozostaje bez klubu. To jest równoznaczne z tym, że nie grał od początku marca. Władze Ligue 1 zdecydowały bowiem przedwcześnie zakończyć rozgrywki.

Cavani założył baletki

Edinson Cavani postanowił wykorzystać czas wolny na powrót w rodzinne strony. Od jakiegoś czasu piłkarz przebywa w Urugwaju, gdzie angażuje się, jak widać, w rozmaite aktywności.

Były napastnik PSG wziął udział w akcji urugwajskiej Narodowej Szkole Baletowej, mającej na celu promocję tańca klasycznego u chłopców. Inicjatywa ma na celu udowodnić, że taniec nie ogranicza męskości. Wobec tego piłkarz postanowił stawić czoła stereotypom, założył baletki i poprowadził zajęcia.

Taniec i piłka nożna są podobne – jedno i drugie może spełnić marzenia wielu dzieci – wyznał Urugwajczyk w jednej z rozmów po zajęciach.