Brighton – Chelsea. Typy, kursy (14.09.2020)

14.09.2020

Ostatnim meczem 1. kolejki Premier League będzie starcie Brighton z Chelsea. Czy potężnie wzmocniona ekipa The Blues będzie w stanie pozytywnie rozpocząć nowy sezon?

Brighton – Chelsea zapowiedź (poniedziałek, 21:15)

Chelsea zakończyła ostatni sezon na czwartym miejscu w Premier League, dzięki czemu spełniła cel, jakim był awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ban transferowy, odejście Edena Hazarda i ogólna przebudowa drużyny sprawiły, że czwarta lokata w lidze oraz dotarcie do finału FA Cup może być traktowana przez kibiców londyńczyków za spory sukces. The Blues nie zamierzają jednak na tym poprzestać i zaoszczędzone w ostatnich latach środki finansowe oraz sprzedaż wspomnianego wcześniej Hazarda i Moraty przeznaczyli na solidne wzmocnienia. Do klubu ze Stamford Bridge dołączyli tacy piłkarze jak Werner, Havertz, Thiago Silva, Chilwell czy Ziyech, którzy z miejsca mogą decydować o losach poszczególnych spotkań. W meczu z Brighton wystąpić będą mogli jednak tylko dwaj wymienieni na początku Niemcy, gdyż są oni w pełni przygotowani na trudy sezonu.

Brighton z kolei w poprzednim sezonie spisało się na miarę swoich oczekiwań, jakimi było spokojne utrzymanie w lidze. Drużyna Grahama Pottera ma teraz jednak większe aspiracje, gdyż po transferach Lallany i Veltmana, a także zatrzymaniu Dunka i White’a mogą oni mierzyć nawet w górną połówkę tabeli. Mecz z Chelsea na pewno nie będzie dla Brighton łatwy, jednak mogą oni patrzeć na tą potyczkę z pewnym optymizmem, gdyż dwie ostatnie konfrontacje z The Blues zakończyły się remisem 1:1. Taki wynik gospodarze dzisiaj z pewnością „braliby w ciemno”.

Brighton – Chelsea kursy bukmacherskie

To goście są faworytem tego starcia, co nie powinno nikogo dziwić. Kurs w STS na zwycięstwo The Blues wynosi 1.60. Remis to kurs 4.50, natomiast zwycięstwo Brighton kurs 5.60.

Brighton – Chelsea nasze typy

Chelsea pomimo dużych ruchów podczas okna transferowego nie będzie mogła dziś skorzystać z większości swoich zawodników. Formacja obronna, z którą tak wielkie problemy mieli The Blues w tamtym sezonie pozostanie dzisiaj bez zmian. Do tego dochodzą poważne osłabienia w ofensywie, co może oznaczać dla przyjezdnych bardzo ciężką przeprawę. Spodziewam się goli strzelonych z obu stron.

Brighton – Chelsea | Typ: BTTS @1.84 STS

Brighton – Chelsea | Typ: Chelsea wygra + BTTS @3.40 STS