Były reprezentant Polski w nowym klubie. To już jego dziesiąty we Włoszech!

15.09.2020

Tomasz Kupisz został wypożyczony z Bari do Salernitany. Klub Serie B będzie dla czterokrotnego reprezentanta Polski jego dziesiątym we Włoszech.

Pechowe początki

Tomasz Kupisz trafił na Półwysep Apeniński w 2013 roku, przechodząc za 500 tysięcy euro z Jagiellonii do Chievo. Jego początki w klubie Serie A okazały się nieudane, gdyż już na starcie doznał kontuzji. W swoim pierwszym sezonie w Weronie zanotował tylko jeden występ w Serie A, w ostatnim meczu sezonu przeciwko Interowi.

Siedem lat we Włoszech

Przez kolejne trzy sezony Tomasz Kupisz był wypożyczany do kolejnych klubów Serie B – Cittadelli, Brescii i Novary. Następnie odszedł do Ceseny, gdzie spędził sezon, natomiast potem wykupiło go Ascoli, które po roku wypożyczyło go do Livorno. Latem ubiegłego roku 30-latek podpisał kontrakt z Bari, aczkolwiek poprzednie pół roku spędził w Trapani.

Kolejne wypożyczenie

Przed nowym sezonem Serie B klub postanowił po raz kolejny oddać czterokrotnego reprezentanta Polski na wypożyczenie. Nowym klubem Tomasza Kupisza będzie występująca w Serie B Salernitana, w której w poprzednich rozgrywkach występowali Paweł Jaroszyński i Patryk Dziczek. Piłkarz spędzi tam cały najbliższy sezon.