Oficjalnie: Kamil Jóźwiak piłkarzem Derby County

16.09.2020

Kamil Jóźwiak w przyszłym sezonie będzie występować w angielskiej Championship. Piłkarz odszedł z Lecha Poznań do Derby County prawdopodobnie za kwotę w wysokości czterech milionów euro.

Transfer był nieunikniony

Kamil Jóźwiak występuje w pierwszej drużynie Lecha Poznań od początku 2016 roku. Najbardziej udany w jego wykonaniu był do tej pory poprzedni sezon. Piłkarz przyczynił się zdobycia przez “Kolejorza” wicemistrzostwa Polski, zdobywając osiem goli i zaliczając cztery asysty.

Odejście 22-latka z Lecha wydawało się być kwestią czasu. Piłkarz od jakiegoś czasu był łączony z kilkoma zagranicznymi klubami, m.in. Herthą, Genoą czy Werderem Brema. Ostatecznie piłkarz nie trafił jednak do Bundesligi ani Serie A.

Druga oferta Derby skusiła włodarzy Lecha

Nowym klubem Kamila Jóźwiaka będzie angielskie Derby County, które po raz pierwszy złożyło ofertę za piłkarza jeszcze zimą. Kwota w wysokości dwóch milionów euro nie zadowoliła jednak włodarzy “Kolejorza”. Klub przystał jednak prawdopodobnie na propozycję w wysokości czterech milionów funtów (+ bonusy). Z kolei piłkarz podpisał z nowym klubem czteroletnią umowę.

Derby County w ubiegłym sezonie zajęło 10. miejsce w Championship. W zespole występuje również inny reprezentant Polski – Krystian Bielik, a także legenda Manchesteru United, Wayne Rooney.