Marquinhos nowym kapitanem Paris Saint-Germain

15.09.2020

Paryżanie mają nowego kapitana. Thiago Silvę, który ostatnio odszedł z PSG do Chelsea zastąpił inny Brazylijczyk, Marquinhos.

Jego transfer okazał się strzałem w dziesiątkę

Marquinhos występuje w zespole z Paryża od 2013 roku. Wówczas Brazylijczyk trafił tam jako 19-latek po tym jak oferta jego obecnego klubu uprzedziła propozycje Barcelony i Manchesteru City. Od tamtej pory piłkarz wystąpił w Paris Saint-Germain w 283 meczach, w których zdobył 25 goli i zaliczył siedem asyst. 26-latek zdobył z zespołem sześć mistrzostw Francji.

Obecnie Brazylijczyk jest najbardziej doświadczonym piłkarzem w składzie “Les Parisiens”. Nic więc dziwnego, że to właśnie on przejął kapitańską opaskę po odejściu Thiago Silvy do Chelsea.

Spędzi 11 lat w Paryżu?

Czy Marquinhos będzie w przyszłości uważany za klubową legendę paryżan? Brazylijczyk wciąż otwarcie zapewnia oddanie PSG, czego dowodem jest nowy kontrakt, który piłkarz podpisał na początku roku. Obecna umowa 26-latka wygasa w 2024 roku, co oznacza, że obrońca może spędzić na Parc des Princes łącznie 11 lat.

W tym tygodniu wróci do gry

W dwóch pierwszych meczach sezonu Ligue 1 Marquinhos nie wystąpił z powodu koronawirusa. Piłkarz wznowi jednak treningi już w tym tygodniu, dlatego wiele wskazuje na to, że wystąpi w najbliższym ligowym spotkaniu.