Hit transferowy Herthy? Nowy rywal Krzysztofa Piątka

15.09.2020

Krzysztof Piątek będzie miał nowego rywala w walce o miejsce w składzie. Hertha Berlin zakontraktowała bowiem Jhona Cordobę, który ostatnio występował w FC Koeln.

Fani Bundesligi go dobrze znają

Jhon Cordoba występuje w Niemczech od pięciu lat. Pierwsze dwa sezony spędził w Mainz, natomiast przez trzy kolejne grał w FC Koeln. Chociaż początki w klubie miał nieudane z powodu kontuzji, która wyłączyła go z gry na kilka miesięcy, w kolejnych rozgrywkach był już podstawową postacią zespołu. W ciągu trzech lat rozegrał w Kolonii 86 meczów, w których zdobył 37 goli i zaliczył osiem asyst.

Nowym miejscem gry Kolumbijczyka będzie Hertha Berlin. Jhon Cordoba zasilił stołeczny klub za kwotę 15 milionów euro. Piłkarz podpisał czteroletnią umowę.

Zła wiadomość dla Piątka?

Transfer Cordoby nie jest dobrą wiadomością dla Krzysztofa Piątka, który będzie miał dodatkowego konkurenta w walce o grę w pierwszym składzie. Wydawało się, że po odejściu Vedada Ibisevicia, reprezentant Polski będzie pierwszym wyborem na szpicy. Okazuje się jednak, że będzie musiał powalczyć o miejsce ze skutecznym Kolumbijczykiem.