Koniec przygody Garetha Bale’a z Realem Madryt? Walijczyk może wrócić na Wyspy

16.09.2020

Wygląda na to, że wkrótce może zakończyć się przygoda Garetha Bale’a z Realem Madryt. Jak powiedział jego agent, trwa praca nad powrotem 31-latka do Tottenhamu.

Niepotrzebny w Madrycie

Gareth Bale w zeszłym sezonie był prawdziwą kulą u nogi „Królewskich”. Grał i strzelał mało, a pobierał przecież (i wciąż pobiera) niemałą pensję. Zinedine Zidane w końcu przestał brać go pod uwagę w kontekście ustalania kadry meczowej, jednak Bale’owi absolutnie to nie przeszkadzało. Hitem internetu stały się obrazki, jak na trybunach ziewa podczas meczu swojej drużyny, ewidentnie nudząc się wydarzeniami boiskowymi. Fani Realu obawiali się, że takie obrazki będą oglądać do końca jego kontraktu, czyli do czerwca 2022.

Możliwy powrót

Jak jednak donosi włoski dziennikarz Fabrizio Romano, agent Bale’a Jonathan Barnett bardzo mocno pracuje nad powrotem Walijczyka do Tottenhamu. – Gareth ciągle kocha Tottenham i bardzo chce tam wrócić. Rozmawiamy na ten temat – mówi pełnomocnik piłkarza. Wydaje się, że taka opcja byłaby satysfakcjonująca dla każdej ze stron – Bale zacząłby grać, Tottenham zyskałby wciąż bardzo dobrego zawodnika, a Real zszedłby z gigantycznej pensji. Pozostaje mieć nadzieję, że rozmowy znajdą szczęśliwy finisz, ponieważ szkoda, żeby tak dobry zawodnik przesiedział na trybunach ostatnie lata swojej kariery.