Hammarby – Lech. Typy, kursy (16.09.2020)

16.09.2020

W środę będziemy świadkami trzech meczów II rundy eliminacji do Ligi Europy. Polskich kibiców najbardziej interesował będzie z całą pewnością pojedynek Hammarby z Lechem Poznań. Czy polskiemu zespołowi uda się pokonać kolejną przeszkodę w drodze do upragnionego celu?

Hammarby – Lech zapowiedź (wtorek, 20:30)

Trzeba uczciwie przyznać, że los nie okazał się najłaskawszy dla Kolejorza, gdyż Hammarby jest dość solidnym zespołem, a ponadto mecz zostanie rozegrany właśnie na ich obiekcie. Gospodarze tego spotkania nie prezentują się w obecnych rozgrywkach ligowych tak dobrze jak w ubiegłym sezonie, kiedy to zajęli ostatecznie 3. lokatę w tabeli z zaledwie punktem straty do mistrzowskiego Djurgarden. Bieżąca kampania to mocna gra w kratkę i dopiero 7. pozycja w stawce. Szwedów cechuje przyzwoita gra w ofensywie i zarazem kiepska gra w defensywie, co jest przyczyną wielu strat punktów. Hammarby w swoich ostatnich pięciu starciach za każdym razem było w stanie objąć prowadzenie, lecz tylko dwukrotnie „dowieźli” to prowadzenie do samego końca. Powyższe słowa potwierdza także statystyka mówiąca o tym, że w każdym z ostatnich ośmiu pojedynków ekipy z Allsvenskan padały minimum 3 bramki.

Jeśli chodzi natomiast o Lecha Poznań, to sezon 2020/2021 nie rozpoczął się dla nich najlepiej. O ile wyeliminowanie Odry Opole z Pucharu Polski oraz łotewskiej Valmiery w I rundzie eliminacji do Ligi Europy należy traktować w ramach obowiązku, tak postawa Poznaniaków w Ekstraklasie budzi ogromne zastrzeżenia. Po 3. rozegranych kolejkach mają bowiem oni na swoim koncie zaledwie 2 punkty po remisach z Wisłą Płock oraz Śląskiem Wrocław. Nie wszystko jednak w drużynie wicemistrza Polski wygląda źle, ponieważ Dariusz Żuraw może być bardzo zadowolony z postawy nowego snajpera Kolejorza czyli Michaela Ishaka, który jak dotąd nie zawodzi i w każdym meczu potrafi znaleźć drogę do siatki rywala. Niestety postawa Lecha w defensywie nie jest najlepsza i to właśnie na tej płaszczyźnie można znaleźć pewne analogie z Hammarby. Ostatnie 12 meczów Lechitów to tylko 2 czyste konta, co może stanowić ogromny problem dla gości.

Hammarby – Lech kursy bukmacherskie

Kursy na to spotkanie w STS są bardzo wyrównane, lecz za minimalnego faworyta uważa się ekipę gospodarzy, na którą zwycięstwo wystawiony został kurs 2.50. Remis określono kursem 3.65, natomiast zwycięstwo Lecha kursem 2.64.

Hammarby – Lech nasze typy

Biorąc pod uwagę fakt, że obie drużyny nie dysponują najlepszymi defensywami można spodziewać się, że obaj menedżerowie będą próbowali mocno zaatakować swojego rywala i po prostu pójść na wymianę ciosów. Potencjał obu zespołów wydaje się być dość podobny, co znajduje swoje odzwierciedlenie również w kursach bukmacherskich na to spotkanie.

Hammarby – Lech | Typ: BTTS @1.65 STS

Hammarby – Lech | Typ: Over 2,5 gola @1.75 STS