Mateusz Praszelik nie zagra z Pogonią. Piłkarz przebywa w izolacji

19.09.2020

Mateusz Praszelik nie wystąpi w meczu wyjazdowym Śląska Wrocław z Pogonią. Piłkarz obecnie przebywa w izolacji, dlatego nie pojechał z zespołem do Szczecina.

Okazja transferowa Śląska

Mateusz Praszelik latem opuścił Legię Warszawa i za darmo zasilił szeregi Śląska Wrocław. 20-latek od samego początku udowadnia włodarzom nowego klubu, że warto było na niego postawić. W trzech pierwszych meczach sezonu piłkarz zanotował trzy asysty. Dzięki temu w klasyfikacji ligowych asystentów zajmuje drugie miejsce. Pierwsze zajmuje bowiem Łukasz Sierpina, który miał do tej pory udział przy czterech golach.

Dziesięć dni w izolacji

Wiadomo, że w meczu z Pogonią Mateusz Praszelik nie powiększy swojego dorobku. Piłkarz nie wystąpi bowiem w spotkaniu, gdyż jak poinformował “Przegląd Sportowy”, przebywa obecnie w dziesięciodniowej izolacji. Podobnie zresztą jak kilku innych zawodników, których rola w drużynie jest jednak marginalna.

Szansa dla innych młodzieżowców?

Co nieobecność Praszelika oznacza dla Śląska? Piłkarza zastąpi w meczu z Pogonią prawdopodobnie inny młodzieżowiec, Adrian Łyszczarz. Poza tym w obwodzie Vitezslava Lavicki znajduje się 19-letni Piotr Samiec-Talar, który może grać zarówno w ataku, jak i na pozycji ofensywnego pomocnika. W tej chwili jednak jeszcze nie wiadomo, jaką decyzję podejmie trener wrocławskiej drużyny

fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl