Kolejne „Koty z Kongo” zagrają w KTS-ie Weszło. Jeden reprezentant kraju

19.09.2020

Kolejne “Koty z Kongo” wkrótce podbiją polską piłkę? Jak poinformował Krzysztof Stanowski, przygodę z KTS-em Weszło rozpoczną dwaj nowi piłkarze z afrykańskiego kraju – Jonathan Simba i Ituku Owe.

Pierwsze koty za płoty

O “Kotach z Kongo” zrobiło się głośno po raz pierwszy w maju ubiegłego roku. Wówczas Krzysztof Stanowski wraz z Dominikiem Ebebenge postanowili monitorować afrykański rynek i pozyskać do KTS-u Weszło piłkarzy z Demokratycznej Republiki Konga. Prawie półtora roku temu do klubu warszawskiej A-Klasy trafili Merveille Fundambu i Aristote Otoka.

Pierwszy z “Kotów” obecnie ma już na koncie 12 występów w 1. Lidze. W rundzie wiosennej ubiegłego sezonu Merveille Fundambu występował w Radomiaku, natomiast w obecnych rozgrywkach jest piłkarzem Widzewa. Z kolei Aristote Otoka po kilku miesiącach w Warszawie wyjechał do Francji, gdzie prawdopodobnie nie zajmuje się zawodowo grą w piłkę.

Kolejne poszukiwania zakończone sukcesem

Na dwóch piłkarzach Krzysztof Stanowski jednak nie zakończył swoich kongijskich poszukiwań. Tym samym do KTS-u Weszło trafią niebawem Jonathan Simba i Bonyanga Ituku Owe. Pierwszy ma na koncie występ w nieoficjalnym meczu reprezentacji swojego kraju i wcześniej grał w kongijskim FC Renaissance, natomiast drugi jest wychowankiem TP Mazembe – utytułowanego klubu z tego kraju.

Kongijczycy w ekstraklasie

Do tej pory czterech zawodników z Demokratycznej Republiki Konga występowało w ekstraklasie. Na początku lat 2000. w Pogoni Szczecin grał Ndayi Kalenga, natomiast w późniejszych latach w polskiej elicie grali Joel Tshibamba, Christopher Oualembo oraz Christian Maghoma. Może już wkrótce Merveille Fundambu i spółka również zagrają w najwyższej lidze?

Fot. Weszło.com