Świetny mecz Mateusza Klicha! Pierwsze zwycięstwo Leeds w sezonie

19.09.2020

Leeds United pokonało na swoim stadionie Fulham 4:3 (2:1) w meczu 2. kolejki Premier League. Kolejny kapitalny mecz rozegrał Mateusz Klich, który zdobył bramkę i zaliczył asystę.

Gol z karnego

Polak szansę na bramkę dostał w 41. minucie meczu. Sfaulowany w polu karnym Fulham został Patrick Bamford, a do „jedenastki” podszedł właśnie Polak. Klich spokojnym strzałem w środek bramki nie dał szans Alphonse Areoli. Nie był to jednak koniec popisów Polaka. W 50. minucie popisał się kapitalnym otwierającym podaniem do Bamforda. Anglik pewnie wykończył sytuację, dzięki czemu były zawodnik Cracovii zaliczył pierwszą asystę na poziomie Premier League.

Wesoły futbol Leeds

Leeds United wprowadziło sporo ożywienia do Premier League. W pierwszej kolejce podopieczni Marcelo Bielsy ulegli Liverpoolowi 3:4, natomiast dzisiaj w takim samym stosunku pokonali Fulham. Bez wątpienia jest to drużyna, której mecze ogląda się z dużą przyjemnością, ponieważ wiele dzieje się na murawie. Na pewno jednak argentyński menadżer wolałby, żeby defensywa „The Peacocks” była nieco bardziej szczelna. O ile strata czterech bramek na Anfield nie jest wielkim wstydem, to trzy gole wbite przez Fulham powinny dać Bielsie do myślenia.