Oficjalnie: Damjan Bohar piłkarzem Osijeku

23.09.2020

Damjan Bohar nie jest już piłkarzem Zagłębia Lubin. Słoweniec podpisał trzyletni kontrakt z chorwackim Osijekiem, którego trenerem jest Nenad Bjelica.

Z miejsca stał się gwiazdą Zagłębia

Damjan Bohar występował w barwach “Miedziowych” od 2018 roku. Przez ten czas słoweński skrzydłowy wystąpił w Zagłębie w 80 meczach, zdobywając 28 goli i zaliczając 14 asyst. W minionych rozgrywkach był najlepszym strzelcem lubinian, z 15 bramkami na koncie.

Odejście było nieunikione

Kontrakt piłkarza z Zagłębiem wygasał z końcem obecnego sezonu. Już od początku lata mówiło się, że Słoweniec nie planuje przedłużać umowy z klubem, dlatego pojawiły się pogłoski o jego możliwym transferze. Obecne okno transferowe mogło być bowiem ostatnią chwilą na to, by klub zarobił na sprzedaży zawodnika. Początkowo mówiło się, że piłkarz znalazł się na celowniku Legii Warszawa i Lecha Poznań.

Do trzech razy sztuka

Najbardziej zdeterminowany do pozyskania Bohara był jednak chorwacki Osijek. Klub, w którym trenerem jest były szkoleniowiec Lecha Poznań, Nenad Bjelica, trzy razy składał ofertę za zawodnika. Ostatnia propozycja została przyjęta, co potwierdził sam piłkarz za pośrednictwem social mediów Zagłębia.

https://www.instagram.com/p/CFXvftXJ6mI/?utm_source=ig_web_copy_link

Ostatecznie Damjan Bohar trafił do Osijeku za 800 tysięcy euro, a poza tym Zagłębie zagwarantowało sobie 10% kolejnego transferu. Piłkarz podpisał z klubem trzyletni kontrakt.

Fot. Zagłębie Lubin – materiały prasowe