Piotr Parzyszek odejdzie z Piasta do Włoch?

21.09.2020

Piotr Parzyszek już wkrótce zmieni otoczenie? Jak poinformował Gianluca Di Marzio, napastnik Piasta może niebawem zasilić włoskie Frosinone.

Udane dwa lata w Polsce

Piotr Parzyszek występuje w zespole Piasta Gliwice od 2018 roku. Przez ten czas wystąpił w zespole w 83 meczach, w których zdobył 23 gole i zaliczył siedem asyst. Wraz z drużyną sięgnął w 2019 roku po mistrzostwo Polski. Z kolei w minionym sezonie przyczynił się do trzeciego miejsca w lidze.

Należy zwrócić uwagę na to, że Piotr Parzyszek od najmłodszych lat grał w zagranicznych klubach i tylko ostatnie dwa lata spędził w Polsce. Wcześniej występował w Holandii, Anglii, Belgii i Danii. Wiele wskazuje na to, że wkrótce piłkarz będzie chciał spróbować sił w kolejnej lidze.

Zagra w zespole prowadzonym przez włoską legendę?

Z informacji Gianluki Di Marzio wynika, że napastnikiem Piasta ponownie interesuje się Frosinone, występujące obecnie w Serie B. Piłkarz był już bliski przenosin do tego klubu w ubiegłym roku, aczkolwiek wówczas w Gliwicach nie zaakceptowano oferty w wysokości 1,5 mln euro.

W barwach Frosinone występuje obecnie jeden polski piłkarz – Przemysław Szymiński. Podopieczni Alessandro Nesty w poprzednim sezonie Serie B doszli do finału play-offów, w których ostatecznie przegrali ze Spezią.

Fot: screen Canal+Sport