Oficjalnie: Czesław Michniewicz trenerem Legii Warszawa

21.09.2020

Medialne doniesienia się potwierdziły – Czesław Michniewicz zastąpił Aleksandara Vukovicia na stanowisku szkoleniowca Legii. Trener podpisał z klubem dwuletni kontrakt.

Zwolnienie Vukovicia było nieuniknione?

Ostatnie tygodnie nie były udane dla Aleksandara Vukovicia. Wielu ekspertów krytykuje styl gry zespołu, zresztą nie bez powodu. Ostatnie wyniki Legii Warszawa nie napawają zespołu optymizmem, a czarę goryczy mogło przelać spotkanie z Górnikiem Zabrze. Legioniści wówczas przegrali u siebie aż 1:3 z podopiecznymi Marcina Brosza. To sprawiło, że władze klubu postanowiły rozejrzeć się za następcą.

Dziesiąty zespół Michniewicza w ekstraklasie

Następcą Serba został Czesław Michniewicz, który do tej pory prowadził już dziewięć klubów ekstraklasy. Jego największymi sukcesami są mistrzostwo Polski w sezonie 2006/2007 z Zagłębiem Lubin i Puchar oraz Superpuchar Polski z Lechem Poznań (2004). Trener związał się z Legią dwuletnim kontraktem.

Co dalej z kadrą U-21?

Od 2017 roku Czesław Michniewicz prowadził młodzieżową reprezentację Polski. Już wiadomo, że selekcjoner będzie prowadzić kadrę do końca eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Jego następcą będzie najprawdopodobniej Jacek Magiera.