Aleksandar Vuković zwolniony z Legii Warszawa!

21.09.2020

Aleksandar Vuković już nie poprowadzi Legii Warszawa. Trener został zwolniony po prawie półtora roku pracy w stołecznym klubie. Jego następcą ma być obecny selekcjoner reprezentacji Polski U-21, Czesław Michniewicz.

Trener sezonu

Aleksandar Vuković prowadził Legię od 2 kwietnia ubiegłego roku. Początkowo miał być tylko trenerem tymczasowym Legionistów, aczkolwiek klub zdecydował się zatrzymać go na dłużej. Początkowo był krytykowany za styl gry jego zespołu i o jego zwolnieniu mówiło się na przełomie lata i jesieni 2019. Ostatecznie trener jednak został i zdobył z podopiecznymi mistrzostwo Polski. Poza tym otrzymał nagrodę dla najlepszego trenera poprzedniego sezonu.

Porażka z Górnikiem okazała się kluczowa?

Ostatnie tygodnie nie były udane dla Aleksandara Vukovicia. Wielu ekspertów krytykuje styl gry zespołu, zresztą nie bez powodu. Ostatnie wyniki Legii Warszawa nie napawają zespołu optymizmem, a czarę goryczy mogło przelać spotkanie z Górnikiem Zabrze. Legioniści wówczas przegrali u siebie aż 1:3 z podopiecznymi Marcina Brosza. To sprawiło, że władze klubu postanowiły, mimo wcześniejszych zapewnień, pożegnać się ze szkoleniowcem.

Następcą Serba na ławce trenerskiej ma być obecny selekcjoner reprezentacji Polski U-21, Czesław Michniewicz.